Radość na czterech łapkach...

Utworzone: piątek, 4 marca 2016

Jak wszyscy wiemy, najlepszym przyjacielem człowieka jest... zwierzę :) W dzisiejszych zabieganych czasach najczęściej, niestety, nie możemy sobie pozwolić na posiadanie w domu własnego pupila a jak wiadomo obecność zwierząt ma wspaniały wpływ na rozwój dzieci...

Spotkanie z psem ma na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi a psem, dostarczenie pozytywnego ładunku emocjonalnego, przełamywanie lęków do kontaktów z otoczeniem, stymulowanie rozwoju zmysłów i postrzegania oraz rozwój empatii.

Przedstawiamy, więc Trini - psa szkolonego a co najważniejsze przyjaciela dzieci. Trini jest suczką rasy Wyżeł Weimarski - są to psy zrównoważone, cierpliwe, spokojne i mocno związane z ludźmi :) spokojnie zniosą towarzystwo maluszków i długie zabawy... choć bardzo długich zajęć nie planujemy Trini u nas serwować.

W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy Gwiazdki będą miały okazję przyzwyczajać się do kontaktu z psem głaszcząc go, wydając polecenia i zwyczajnie ciesząc się jego obecnością :)

Pierwsze z cyklicznych zajęć już w przyszłym tygodniu.